Spolupráce s firmou SportAnalytik

logo SA

Nazdar přátelé a savci, přidáváme další horkou novinku k Příměstskému táboru Letná 2017:

Jedna z aktivit Příměstského tábora Letná 2017 bude i sportovní test firmy SportAnalytik ( spolupracuje s Českým olympijským výborem a s UK FTVS ), který pomůže dětem najít jejich správné sportovní zaměření.

Snažíme se, aby si děti Náš Váš tábor co nejvíce užili ??????⛹️‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️

Jak to funguje?

SportAnalytik je program určený dětem mezi 5-15 roky, který formou jednoduchého testu rozpozná jejich sportovní předpoklady a doporučí jim ten pravý sport. 

Na sportovní dnu nejprve pomocí osmi disciplín odhalíme fyzické dispozice dětí jako je rychlost, hbitost, výbušnost, nebo vytrvalost.
Zjištěné výkony vyhodnocujeme individuálně za každé dítě a poté je porovnáváme s nároky jednotlivých sportů.

Výsledkem je identifikace sportovního talentu každého dítěte a na míru sestavené doporučení vhodných sportů (včetně kontaktů na oddíly v okolí).

Tato metoda byla vyvinuta společností SportAnalytik ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a je nyní ověřena již na více než 200 000 zapojených dětech v 6 zemích světa.

Know-how SportAnalytik nyní využívá také Český Olympijský Výbor pro celonárodní program Sazka Olympijský víceboj.

Posláním SportAnalytiku není selektovat profesionální sportovce, ale přinášet každému dítěti radost z objeveného sportovního nadání.

A co k tomu říkají sami zakladatelé SportAnalytiku?

Jako otcové malých dětí se nechceme smířit se současnými negativními trendy přinášejícími snižující se frekvenci sportování u českých dětí.

Proto jsme založili organizaci SportAnalytik, jejímž posláním je motivovat děti ke sportu a přinášet jim radost z pohybu. Věříme, že volba toho pravého sportu je pro sportovní rozvoj dětí klíčová. Proto jsme se inspirovali kanadským programem vzniklým pro OH ve Vancouveru 2010 a dále ho rozvinuli pro radost dětí v ČR i v dalších zemích.

Na vývoji našeho programu spolupracujeme s doc. PaedDr. Tomášem Peričem, Ph.D. z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, který je největším odborníkem na danou problematiku v ČR.

Budeme rádi za každého kluka nebo holku, která si díky doporučení SportAnalytiku najde cestu ke sportu a ten se stane samozřejmou součástí jejího života. Sportu zdar!

Honza Březina, Zdeněk Svoboda a Martin Jahoda – SportAnalytik